Elnyrt pályázat

EURÓPAI UNIÓS TÁMOGATÁSBÓL MEGVALÓSULÓ ENERGETIKAI FEJLESZTÉS A SZINKRÓN KFT-NÉL

A SZINKRÓN Kft. energetikai fejlesztésre több mint 7 millió forintos európai uniós támogatást nyert. Az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a hazai központi költségvetési előirányzat az elszámolható költségek 55%-át finanszírozta.

A projekt tartalmának rövid bemutatása:

A projekt megvalósítási helyszíne a SZINKRÓN Kft. telephelye, a 7630 Pécs, Mohácsi út 111. 42259 helyrajzi szám alatti ingatlan. A projekt keretében napelemes rendszer elhelyezése valósult meg az épület tetőszerkezetén. A fejlesztés során 60 kWp névleges teljesítménnyel rendelkező napelemes rendszer telepítése valósult meg. A napelemes rendszer 1 db inverterből áll, 160 db  Longi 375 Wp-es napelem panel csatlakozik a Huawei SUN2000-50-ktl-M0 inverterre.

A fejlesztés elsődleges célja a primer energiafelhasználást és az üvegházhatást okozó gázok kibocsátott mennyiségének csökkentése volt. További fontos célkitűzés volt a vállalkozás energiabiztonságának a jövőbeni biztosítása és a költséghatékonyság növelése. A projekt keretében az energiahatékonysági fejlesztések által elért primer energiamegtakarításunk 356,40 GJ/év, továbbá 49,65 t/év CO2 üvegházhatást okozó gázkibocsátás csökkenést értünk el a fejlesztéssel.

Kedvezményezett neve: SZINKRÓN Kft.

Projekt megnevezése: Napelemes rendszer kialakítása a SZINKRÓN Kft-nél

Projekt azonosítószáma: GINOP-4.1.4-19-2021-04024

Vissza nem térítendő támogatás összege: 7 351 812,- Ft

A finanszírozás típusa: Vissza nem térítendő támogatás

A támogatás mértéke: 55 %

A projekt befejezésének dátuma: 2022.01.06.

 

................................................................................................................................................................................................................................................

Korábbi elnyert pályázatunk:

Projekt kódszáma: GINOP-1.2.2-15-2015-00236

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében a Szinkrón Kft. közel 94 millió forint összköltségben vásárolt termelőeszközöket, amihez több mint 47 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült. A projekt eredményeképp a vállalkozás eszközparkja bővült, hátterének stabilitása növekedett, a munkafolyamatok gördülékenyebben zajlanak.

Elnyert támogatás összege: 47 039 460 Ft

Projekt címe: A Szinkrón Kft. termelési kapacitásának bővítése eszközbeszerzéssel

 

A GINOP-1.2.2-15 pályázat keretében a Szinkrón Kft. az alábbi eszközöket szerezte be:

  • 1 db Élzáró gép (Imalux 400, Advantage): a méretre szabott bútorlapok korszerű, nagy volumenben történő nullfugás élzárását biztosítja.
  • 1 db Táblafelosztó gép (Lohmeyer DBS 525 IQ): a bútorlap táblához szabás terv készítését és leszabását biztosítja minimális hulladék anyag létrejöttével, precíz, pontos vágással
  • 1 db CNC megmunkáló központ (Uniteam Easy W): a méretre szabott munkalapok összeszerelés előtti állapotba történő előkészítését (ívek kialakítása, csapolások, előfúrások, stb.) végzi
  • 1 db Kompresszor (FIAC New Silver D 10/500): a megmunkáló központ pneumatika rendszeréhez szükséges nagy nyomású levegőt állítja elő
  • 1 db Íves kézi élzárógép (Festool Conturo KA 65 plus): az íves vágások és rövid vágáshosszok élzárását biztosítja.
  • 2 db Vákuumos rögzítő egység (Festool Vac SYS Set SE1): a megmunkáláshoz a munkadarab stabil, sérülés mentes rögzítését biztosítja, lehetővé teszi a munkadarab megmunkálásához legmegfelelőbb pozíció beállítását, rögzítését.
  • 1 db Elszívó berendezés: (Nestro NASF 4/4) a munkadarabok megmunkálása során keletkező forgács és fűrészpor automatizált eltávolítását, gyűjtését, a munkahelyek tisztántartását, a megfelelő munkakörülmények megteremtését biztosítja.

 

A Szinkrón Kft.-nek a bútorlap megmunkáló részleg kialakításával egyrészt a beszállítóként értékesített bútorlap volumene is növekedett, hiszen a piacképes feltételekkel történő méretre vágás új vevői kört, illetve a meglévő vevő kör számára új vevői igényeket ér el a Cég számára, valamint a saját kivitelezésű méretre vágással és összeállításra történő előgyártással magasabb feldolgozottságú szinten (akár lapraszerelt állapotban is) történik a bútorlapok értékesítése.

GINOP Plusz-3.2.1-21 „A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül” 

A kedvezményezett neve: SZINKRÓN Ipari és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság 

A szerződött támogatás összege: 10 333 680 Ft 

A képzések elnevezése és célja, illetve a képzések részletes bemutatása:  

A képzés elnevezése: Kommunikáció és konfliktuskezelés 

A képzés célja (Kommunikáció és konfliktuskezelés): A képzési program célja, hogy a képzésben résztvevők fejlesszék kommunikációs készségeiket, megismerjék a konfliktuskezelési technikákat, és a mediáció szerepét. 

A képzés részletes bemutatása (Kommunikáció és konfliktuskezelés): A képzésben résztvevő megismeri a kommunikáció sajátosságait, technikáit, saját kommunikációs viselkedésmódját, és képessé válik annak fejlesztésére. A képzésben résztvevő képessé válik felismerni a konfliktushelyzeteket, és azokat hatékonyan kezelni, illetve képes lesz hatékonyan alkalmazni a mediációt.  

A képzési program tartalma: 

• Kommunikációs alapok 

• Asszertivitás 

• Hatékony kommunikáció 

• Konfliktuskezelés 

• Mediáció 

 

A képzés elnevezése: Értékesítési technikák 

A képzés célja (Értékesítési technikák): A program segít rávilágítani a különböző kapcsolati játszmák buktatóira, valamint módszereket kínál a hatékony együttműködésre és a professzionális ügyfél- és panaszkezelésre. A képzés különlegessége, hogy ön- és emberismereti alapokra épül, és egyúttal érzelmi intelligenciát is fejleszt. Egy-egy panasz vagy nehéz helyzet igazán hatékonyan és konfliktusmentesen akkor kezelhető, ha tudjuk, kivel állunk szemben, melyek azok a momentumok, amiket a beszélgetés során mindenképpen kerülni kell, és melyek azok, amelyek mentén a reklamációk vagy kialakult nézeteltérések eredményesen, mindkét fél számára megnyugtató módon kezelhetőek.  

A képzés részletes bemutatása (Értékesítési technikák): A program segít rávilágítani a különböző kapcsolati játszmák buktatóira, valamint módszereket kínál a hatékony együttműködésre és a professzionális ügyfél- és panaszkezelésre. A képzés különlegessége, hogy ön- és emberismereti alapokra épül, és egyúttal érzelmi intelligenciát is fejleszt. Egy-egy panasz vagy nehéz helyzet igazán hatékonyan és konfliktusmentesen akkor kezelhető, ha tudjuk, kivel állunk szemben, melyek azok a momentumok, amiket a beszélgetés során mindenképpen kerülni kell, és melyek azok, amelyek mentén a reklamációk vagy kialakult nézeteltérések eredményesen, mindkét fél számára megnyugtató módon kezelhetőek.

A képzés tartalmi egységei: 

• Az ügyfélkezelés alapjai, ügyféltípusok és viselkedésminták 

• A keresztértékesítés, súrlódási pontok, panasz és reklamációkezelés 

• A tárgyalás folyamata, Tárgyalási célok meghatározása, Tárgyalástechnika, win-win helyzet, a tárgyalás irányítása, elfogadási és megegyezési tartomány 

• Megoldáskeresés, a tárgyalás dimenziói, pozicionálás, prezentálás  

 

A képzés elnevezése: Személyi kompetenciafejlesztés 

A képzés célja (Személyi kompetenciafejlesztés): a résztvevők többek között fejlesszék személyiségük működését.  

A képzés részletes bemutatása (Személyi kompetenciafejlesztés): A cégünknél fontosnak tartjuk a munkatársak folyamatos képzését, nem csak szakmai, hanem személyes kompetenciák terén is. A személyes kompetenciák bizonyos mértékben fejleszthetők. A szakemberek segítségével a kollégák megismerhetnek olyan kommunikációs stílusokat, eszközöket, melyek segítségével képessé válnak tudatosan használni a verbális és nonverbális kommunikációs eszközöket, képesek lesznek a magabiztos megnyilvánulásra, és a csapaton belüli együttműködésre. Tudjuk, hogy a megfelelő személyi kompetenciákkal rendelkező személyek sokkal jobban képesek együttműködni, ami hatékonyabbá teszi a csapatmunkát. Ezzel csökkenteni lehet a kollégák közti feszültséget, stresszt, illetve mindez végső soron eredményesebb vállalati működést eredményez. Fontosnak tartjuk, hogy a munkavállalók is megértsék és lássák, hogy milyen gyakorlati előnyök származnak a személyi kompetencia fejlesztéséből. Szeretnénk, ha a képzésnek köszönhetően a munkavállalók képessé válnának az önismeretre, esetleges konfliktusok értelmezésére, kezelésére. 

A képzés során megszerezhető kompetenciák:  

• A képzésben résztvevő ismeri a hatékony stresszkezelést, és képes a megfelelő alkalmazására. • A képzésben résztvevő képes a motivációs eszközök tudatos használatára 

• A képzésben résztvevő képes a magabiztos megnyilvánulásra. 

• A képzésben résztvevő képes a hatékony időgazdálkodásra.

 A képzési program célja, hogy a résztvevők többek között fejlesszék személyiségük működését. 

Tartalma: A személyiség működése, Önismeret, Stresszkezelés, 

Megoldási stratégiák, Motiváció Időgazdálkodás.  

A képzés elnevezése: Informatikai kompetenciafejlesztés 

A képzés célja (Informatikai kompetenciafejlesztés): A képzési program célja, hogy a résztvevők fejlesszék az informatikai kompetenciáikat. A képzés részletes bemutatása (Informatikai kompetenciafejlesztés): 

A képzés tartalma az informatikai alapismereteken túl az információbiztonság, közös dokumentumok és keresők használata, képszerkesztés és a mesterséges intelligencia alapvető használata. A képzésben résztvevő megismeri a biztonságos böngészést, képessé válik a közösségi média biztonságos használatára, a keresők hatékony használatára, képes lesz Google táblázatok létrehozására, közös/megosztott dokumentumokat kezelésére. A képzésben résztvevő megismeri a fájltárolás, megosztáshoz kapcsolódó ismereteket, és képes lesz azok alkalmazására. A képzésben résztvevő képessé válik az online képszerkesztésre, megismeri az online média főbb szereplőit, megismeri a mesterséges intelligencia szerepét a mindennapokban, és képes használni azt.  

A képzések tervezett befejezési dátuma: 2025.09.30.